Na český trh přichází moderní spisová služba SpisUm vytvořená mileniály. Má napomoct v digitalizaci veřejné správy

Mít všechny dokumenty na jednom místě, dohledatelné, zálohované a přístupné odkudkoliv. To je hlavní cíl, se kterým vznikla nová moderní elektronická spisová služba SpisUm. Intuitivní software, na kterém se podíleli mimo jiné i autoři zákona o spisové službě, je určen primárně rozpočtovým a příspěvkovým organizacím, například školám či sociálním zařízením. O produkt ale projevily velký zájem i obce či městské části. Zájemci si produkt můžou stáhnout zdarma a díky open-source komunitě spolupracovat na jeho vylepšování. Nástroj má pomoct urychlit digitalizaci české veřejné správy.

Přehlednou a jednoduchou správu dokumentů nové generace, která je v maximálním souladu s požadavky státu, od 1. července nabídne zájemcům společnost ISFG. „Elektronická spisová služba, kterou připravila generace mileniálů, nese v sobě moderní a jednoduché principy, ale zároveň je v souladu se všemi požadavky a nařízeními vyplývající ze zákona o spisové službě. Bylo pro nás důležité strategicky spojit ty správné lidi, odborníky agendových systémů, aby se dosáhlo co nejlepších výsledků.“ uvedla Ivana Hančíková, CEO společnosti ISFG, která vyvíjí open-source nástroje primárně určené pro veřejnou správu.

Řešení zdarma a bez závazků

Software, na kterém tým ISFG pracoval celkem šest měsíců, si mohou zájemci stáhnout zdarma. „Stejně jako naše ostatní řešení i SpisUm má otevřený zdrojový kód. Díky tomu si ho mohou úřady, školy, sociální zařízení a další uživatelé stáhnout zdarma. Navíc nebudou vázáni na jediného dodavatele. Myslíme si, že při digitalizaci veřejné správy je klíčové právě zachování svobody a nevázanost na jednoho jediného možného poskytovatele,“ řekl Martin Tichovský, CTO společnosti ISFG s tím, že věří také v zapojení open-source komunity při vylepšování nové elektronické spisové služby. „Výhodou open-source řešení je i to, že pracujeme se zpětnou vazbou od odborníků z různých oblastí IT, tvoříme komunitu. Stávající beta verze SpisUm se tak bude průběžně ještě měnit a vylepšovat. Zároveň doufáme i ve zpětnou vazbu zákazníků v současných pilotních projektech implementace SpisUm,“ dodal Tichovský. 

Dohledatelná historie i napojení na datové schránky

Díky SpisUm mohou uživatelé snadno a transparentně spravovat dokumenty v elektronické podobě během celého jejich životního cyklu od vytvoření po skartaci. „Uživatelé uvidí oběh dokumentu od příjmu po archivaci. Navíc máme velmi důkladnou transakční historii. Je tedy snadno dohledatelné, kdo dokument vytvořil, zaevidoval, kdo si ho stahoval, či s ním jakkoliv manipuloval,“ upozornil šéf vývoje Filip Kováč. „Aplikace také obsahuje vše, co stanovuje zákon, jsme o krok napřed a připraveni na úpravy legislativy v blízké budoucnosti,” dodal Kováč. Kromě podatelny, podpisové knihy či jmenného rejstříku tak nástroj nabízí například i propojení na e-mail či více datových schránek. 

Naše open-source technologie nejen že zajistí udržitelnost, ale také věříme, že zvýší atraktivitu veřejného sektoru jako zaměstnavatele pro mileniály, tedy nastupující generaci. Neexistuje lepší generace, která může veřejné správě pomoct v digitalizaci, než ta, která má vášeň pro technologické řešení a schopnost dělat velké věci správně. Tak jako náš tým ISFG,” uzavřela Ivana Hančíková, CEO společnosti ISFG.

Více informací na www.isfgroup.cz nebo produktové stránce  www.spisum.cz

Další články

ISFG představila na konferenci ISSS spisovou službu SpisUm.

Tento týden se Hradci Králové konala konference ISSS, Internet ve státní správě a samosprávě, kterou organizátoři v loňském roce museli z důvodu covidových opatření vynechat.
ISFG se na konferenci představila hned dvakrát….

Napsali o nás: Mileniálové s chutí změnit fungování státu. V ISFG díky open-source řešením modernizují veřejnou správu

V nejčtenějším českém magazínu o byznysu, startupech, technologiích a designu CzechCrunch jsme představili celý náš ISFG tým. Je nás celkem 35, jsme generací mileniálů a řada z nás nasbírala zkušenosti v korporacích a ty nyní zúročujeme při vytváření nových řešení a přístupů v digitalizaci organizací státní správy.