Akcelerátor Block33 míří na Slovensko. Chce pomoct s digitalizací státní správy

Akcelerátor Block33 se zabývá modernizací systémů ve veřejné správě. Zprostředkovává dialog a spolupráci mezi odborníky z technologických startupů a lidmi ze státní správy s cílem transformovat a digitalizovat veřejný sektor s využitím open-source technologií. V Česku spolupracuje například s CzechInvestem.

Nyní chce expertní znalosti a zkušenosti nabídnout také na Slovensku. A to i díky spolupráci se slovenským partnerem, společností OMNICOM, která již několik let úspěšně implementuje open-source řešení v rámci digitální transformace organizací. 

Svou expanzí reaguje na nedávný krok slovenského ministerstva investic, regionálního rozvoje a informatizace (MIRRI), které vypsalo výzvu na podporu přechodu veřejné správy na bezplatná open-source řešení. „Státní správa má jen minimální zkušenosti s využíváním open-source technologií. Právě proto jsme oslovili ministerstvo s nabídkou na spolupráci. Rádi bychom nabídli expertní pomoc při přípravě žádostí pro zmíněnou výzvu,“ uvedla Ivana Hančíková, CEO Block33.

Jak samo ministerstvo ve výzvě uvedlo, zavedení open-source systémů je v konečném důsledku levnější než nákup řešení s licencí. I proto chce touto cestou povzbudit další ministerstva a slovenské úřady, aby hledaly vhodné způsoby, jak snížit výdaje na informační technologie. 

Finančně plánuje slovenské ministerstvo podpořit také projekty zapojující chatboty do rychlejší a efektivnější komunikace úřadů s občany. Druhou oblastí, na kterou se pak hodlá zaměřit, je budování chytrých měst a regionů. 

Více informací o akcelerátoru Block33 se dozvíte na www.block33.io 

Další články

ISFG představila na konferenci ISSS spisovou službu SpisUm.

Tento týden se Hradci Králové konala konference ISSS, Internet ve státní správě a samosprávě, kterou organizátoři v loňském roce museli z důvodu covidových opatření vynechat.
ISFG se na konferenci představila hned dvakrát….